Ar žinote, kiek operatyviosios atminties turi jūsų kompiuteris? Jei ne, nesijaudinkite – šiame tinklaraščio įraše sužinosite, kaip greitai ir lengvai tai patikrinti. Operatyvioji atmintis yra svarbi kompiuterio dalis, o jei ji veikia netinkamai, gali kilti įvairių problemų. Šiame straipsnyje pamokysime, kaip sužinoti, kiek operatyviosios atminties turi jūsų kompiuteris, taip pat pateiksime keletą patarimų, kaip pagerinti jos veikimą.
Pirmasis žingsnis tikrinant kompiuterio operatyviąją atmintį yra atidaryti meniu „Start”. Tai padarę, į paieškos laukelį įveskite „msinfo32” ir paspauskite Enter. Atsidarys langas, kuriame pateikiama išsami informacija apie jūsų sistemą. Šiame lange ieškokite skirsnio, pavadinto „Installed Memory (RAM)” (Įdiegtoji atmintis (RAM)). Tai turėtų parodyti, kiek šiuo metu jūsų kompiuteryje yra įdiegta operatyviosios atminties.
Jei tai nepadeda, pabandykite atidaryti užduočių tvarkytuvę (paspausdami Ctrl+Alt+Del arba dešiniuoju pelės klavišu spustelėdami užduočių juostą). Ten pasirinkite skirtuką „Performance” (našumas) ir spustelėkite „Memory” (atmintis), kad pamatytumėte savo sistemos operatyviosios atminties paskirstymą.
Galiausiai sistemos operatyviąją atmintį taip pat galite patikrinti atsisiųsdami trečiosios šalies programą, pavyzdžiui, „CPU-Z” arba „Speccy”. Šios programos suteiks dar išsamesnės informacijos apie jūsų kompiuteryje įdiegtos operatyviosios atminties tipą, jos greitį ir kitus naudingus faktus.
Tikimės, kad šis straipsnis padėjo sužinoti, kiek operatyviosios atminties turi jūsų kompiuteris. Atminkite, kad jei kompiuteris veikia lėtai arba turi kitų našumo problemų, tai gali būti ženklas, kad jums reikia daugiau operatyviosios atminties. Galite nusipirkti papildomos atminties ir ją įdiegti patys, tačiau rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu, jei nesate tikri dėl šio proceso.